Čistě teoreticky by to mělo být jedno. Marketing pro auta, počítače, nebo luxusní šperky…. Ale není. Každé zboží se musí prodávat trochu jinak, ačkoliv obecné principy online marketingu jsou stejné.
Například snubní prsteny, kde jednou ze základních věcí je rozhodnout se pro materiál, ze kterého chcete, aby snubní prsten byl vyroben. Možná jste na různé druhy kovu alergičtí, možná se vám některé nelíbí – no je potřeba se rozhodnout jaký materiál je tím pravým. A snubní prsteny vyrábějí obvykle z těchto materiálů : žluté zlato, bílé zlato, či stříbro. Každý z těchto materiálů pak nese své pro a proti, které je také dobré brát v úvahu. Proto budete muset odlišit i jednotlivá reklamní sdělení. Dále je zde otázka ceny atd. Tam se to obvykle dělí takto:
- velmi levné snubní prsteny do 5 000 Kč
- levnější prstýnky jsou od 5 000 Kč do 8 000 Kč
- Dražší prsteny od 8 000 Kč do 15 000 Kč
- No a zbývají ty drahé, nad 15 000 Kč
Samozřejmě cílové skupiny se podstatně odlišují a vaše copy bude muset být vždy o něco jiné. Cílová skupina se rovněž liší, jestliže chcete prodávat něco jako je stříbrný prsten Tiffany, nebo náušnice Rimbanna bílé zlato.
No a podobné je to u prstenů zásnubních. V životě mnohých z nás jistě nastane okamžik, kdy se chceme vyslovit své drahé polovičce a požádat ji, aby s námi strávila zbytek života. Ale jak vybrat zásnubní prsten? Podle tradice by v tento den měla žena od svého partnera, odpoví-li v pozitivním smyslu, dostat prsten, který bude tento den symbolizovat po zbytek jejich společného života. Na trhu se můžeme setkat s mnoha druhy zásnubních prstenů od prstenů z bílého zlata, prsteny s diamantem, prsteny se zirkonem, prsteny ze stříbra, platinové prsteny, dále pak prsteny s jinými drahými kameny, jako jsou smaragdy, rubíny, brilianty, safíry nebo turmalíny. Při výběru prstenu, tedy konkrétně jeho hodnoty, existuje také tradice, a to ta, že zásnubní prsten by měl mít hodnotu třech platů muže, který žádá o ruku. Ale svatebních tradic je tolik… navic je to jen tradice a navíc asi pěkně stará, ale jistě by se dala marketingově šikovně využít.
Věděli jste například, proč má být zásnubní prsten právě na čtvrtém prstě? Ne? Údajně proto, že ve starověku mnozí věřili, že tento prst je zvláštní žílou spojený přímo se srdcem a láska tak bude navěku putovat mezi prstenem a srdcem milované osoby. A proč právě na levou ruku? Jedno z vysvětlení – a dlužno dodat, že jedno z těch racionálnějších – říká, že důvodem je to, že většina lidí jsou praváci a na levé ruce je tak prsten alespoň teoreticky více chráněn, respektive ušetřen kontaktu s tvrdým materiálem, který by mohl tradičně zlaté zásnubní prsteny poškodit. Jak totiž všichni víme, zlato je kov velmi měkký.