copywriter marketer

SEO online marketingové strategie

Kvalitní a cílená marketingová strategie dokáže přilákat řadu unikátních zákazníků. Nedílnou a pevnou součástí internetového marketingu je také kvalitní SEO optimalizace pro vyhledávače, která vám ve spojení s dalšími nástroji a úkony dokáže zvýšit návštěvnost vašich webových stránek. Pokud internetovou stránku nevidí vyhledávače jako Seznam, Bing či Google, je to jako by neexistovala. Zákazník sám o sobě nemá ponětí o tom, že taková webová stránka existuje a prakticky nemá šanci ji objevit nějakou náhodou. Můžeme ale takové náhodě pomoct.

Pokud máme data z kampaní a nějaké údaje o zákaznících či máme představu o tom, na jakou skupinu zákazníků chceme reklamní kampaň zacílit, lze se pustit do využití dalšího nástroje on-line marketingu. Jeden z nejvyužívanějších nástrojů – jsou to se PPC kampaně. Jejich využití je celkem oblíbené a při dobré optimalizaci může být i výhodné. Profesionálně navržená PPC kampaň umožňuje, abychom mohli zacílit online reklamu, neboli ads, na přesně vymezené množiny uživatelů na internetu. A nemylte se, i zde snadno zaplatíte tisíce dolarů denně.

Asi největší předností PPC kampaně je to, že zaplatíte za kliknutí na daný odkaz či reklamní banner. Je to ale dvojsečná zbraň a musíte vědět, co děláte. Neplatí se tady tedy za zobrazení reklamy, ale za prokliky.

Dalším logicky navazujícím krokem pro zlepšení návštěvnosti webových stránek by měla být jejich kompletní a kvalitně provedená analýza. V rámci on-line marketingu existuje mnoho užitečných nástrojů či aplikací, které nám dokáží prozradit mnoho informací o návštěvnících webových stránek. Především se jedná o údaje z jakého serveru návštěvník přišel, jaké produkty/kategorie si prohlédl, čas kdy na stránku zavítal a samozřejmě také údaj o tom kolik času zde strávil a co přesně dělal. Jedním z nástrojů je například AB test,  který nám pomůže se split testováním.

V rámci využívání nástrojů on-line marketingu nesmíme zapomenout ani na sociální sítě. Facebook zná každý, ale používáte třeba MySpace? Že je dávno mrtvý? Ale ne… V dnešní moderní době se na těchto a jim podobných sítích združuje mnoho potencionálních zákazníků a je tak jednodušší je oslovit. Vytvoření profilu, jeho aktualizace a samozřejmě i nějaká ta reklamní kampaň dokáží zvýšit počty unikátních návštěvníků webových stránek, tak proč toho nevyužít! Najměte si na to nějakou agenturu na online marketing, jistě najdete třeba slušnou agenturu, jen zadejte do vyhledávače optimalizace pro vyhledávače v Praze!

Copywriting jako nástroj on-line marketingu se zabývá tvorbou kvalitních, nebo by to tak alespoň mělo být, obsahově zajímavých a vyhledávačům líbivých textů. Dokáže pozvednou vaše stránky o několik levelů výše a v případě, že jsou vhodně používána klíčová slova, tzv. KW, ve vhodném složení a počtu, rovněž pomůže vašemu SEO. Kvalitní obsah je vyhledávači zvýhodňován, což má logické a pragmatické důvody.