SEO optimalizace pro vyhledávače

Jak si představit optimalizaci pro vyhledávače

Většina z nás si představí něco ukrutně komplikovaného, blízkého magii a prováděného v černých brýlích a kapuci v pokoji jako z Matrixu. No, možná i takoví experti existují, nevím, já se za specialistu na SEO nepovažuji. Ale cestou jsem pochytil pár věcí.

Za prvé, nesnažte se být první ve vyhledávači. Vaše snaha by měla směřovat k tomu, aby vaše stránky byly co nejlepší. Pokud máte skvělý a originální obsah, ale máte na stránce ošklivé obrázky a žádné video – to není problém a díky obsahu si vás nakonec vaše publikum najde. Pokud ale založíte ceou strategii na nablýskaném vzhledu, nikam se neposunete. Pokud nejste sami schopni vytvořit zajímavý obsah, nebo prostě nemáte dar  slova, najměte si profesionálního copywritera. Uvidíte, že se vaše umístění ve vyhledávači časem zlepší.

Podívejte se na toto video, je sice v angličtině, ale dobře vystihuje to, o čem se zde bavíme:

Vaší snahou by rovněž mělo být udělat web uživatelsky příjemný. Tak, aby návštěvník neměl po vtěřině chuť zmizet a už se nikdy nevrátit. Jak to udělat?

  • Požádejte webmastera, ať vyladí rychlost načítání vašich stránek. Je neuvěřitelně otravné, když se stránka načítá celou věčnost a v průběhu toho ještě navíc zamrzne. Jedinou správnou reakcí je takovou stránku opustit.
  • Zajistěte, aby vaše stránka byla optimalizována pro mobilní telefony. Mobilů je v našich kapsách čím dál více a to znamená, že vyhledávání se postupně stává doménou mobilních telefonů a nikoliv desktopů či laptopů. Mobil má a denně používá prostě mnohem více uživatelů, než počítač.

rychlost načítání stránek

Často se setkávám s otázkou, jak rychle se vaše zbrusu nová stránka dostane na první místo v Seznamu. Na to ale není žádná odpověď. Záleží na mnoha faktorech, ale pokud si myslíte, nebo dokonce založíte svůj podnikatelský plán na tom, že uděláte stránky, dostanete je na první místo, lidé začnou ihned volat a začnete vydělávat…. To se nestane. Přinejlepším to potrvá měsíce, ne-li roky. Pokud se chcete o SEO dozvědět více, můžete tak učinit zde. Buďte trpěliví, pracujte na své věci a výsledky se dostaví.